E-mail:    

Mosbild-2017 - co nowego na największych targach budowlanych w Moskwie ?

Tradycyjnie największe targi przemysłu budowlanego "MOSBUILD" odbyły się na początku kwietnia w pawilonach Expocentrum w prestiżowej dzielnicy Moskwy - Moscow City. W tym roku targi odwiedziło 64 490 osób z 81 regionu Rosji (według danych organizatorów wśród nich było ponad 51 tysięcy bayerów, zainteresowanych znalezieniem dla swoich firm i sieci handlowych nowych ciekawych ofert i towarów. Nieco więcej (1200 stoisk), niż w ubiegłym roku było uczestników, którzy zajęli ponad 80 000 m2 powierzchni pawilonów. Przy tym 500 z nich - to nowe firmy, które uczestniczyły w tych tarach po raz pierwszy. Niestety polskich firm jest z roku na rok co raz mniej (w tym roku - tylko 8). Głownie były to firmy, które regularnie biorą udział w tych targach. 

Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się wyroby ogólnobudowlane i dekoracyjne. Następne miejsce zajęła hydraulika, podłogi, drzwi i zamki. Kafelki, tapety oraz fasady i dachy zajęły 3 miejsce. Pośrodku rankingu znalazło się oświetlenie, sprzęt techniczny i instrumenty oraz firanki i żaluzje.  Na końcu pierwszej 15-ki - okna i profile, maszyny budowane i wrota.

Wiele firm już zdążyło zareagować na nowy rządowy program "Renowacja" (wybudowanie 8000 budynków w Moskwie i przesiedlenie w nich 1,6 mln mieszkańców starych pięciopiętrówek) - wynikało to z treści ich aktualnych ofert i rozmów z klientami. Ale niektóre (szczególnie producenci z Azji i krajów Europy Zachodniej) jeszcze nic o nim nie słyszeli.

Podsumowując, można odnotować, że po spadku zainteresowania w latach 2014-2015 ostatnie dwa lata jest zauważalny wzrost aktywności i zaangażowania, szczególnie wśród dystrybutorów i organizacji budowlanych.


 

Serwisy


Aktualności

Serwisy informacyjne

Monitoring biznesowy

Strefa użytkownika